Aj jednoduchá ilustrácia dokáže potešiť

Potvorobijci

O veľmi vydarenej knižke Potvorobijci, určenej nielen pre mládež, v tomto čísle VinLitu píšeme na strane 52. Jej kvalitu okrem zaujímavého a zábavného príbehu dopĺňajú veľmi trefné ilustrácie od Jakuba Šimjaka, ktorý má okrem vnútorných ilustrácii na svedomí aj obálku knihy, a preto sa vďaka jeho precíznej práci kniha určite stane zaujímavou súčasťou zbierky vašej knižnice. Každý jeden obrázok zachytáva zaujímavý úsek deja vyvolávajúc lepší obraz
o aktuálne zobrazovanej situácii. Ilustrácie v knižke sú tvorené jednoduchou technikou. Súčasťou niektorých je aj krátky text v bublinách, čo navodzuje efekt komiksu.Žiadne komplikované grafické výtvory prepracované do posledného detailu tu nečakajte, lebo práve jednoduchosť dodáva týmto ilustráciám určitú výnimočnosť.

Počas čítania príbehu natrafíte na obrázok s náborovým letákom na Tábor prežitia, krátky obrázkový komiks zachytávajúci nepodarenú stavbu stanu (výraz tváre chlapca upevňujúceho kotvové laná, samozrejme, neúspešne, naozaj stojí za to), alebo nenápadné „šmírovanie“ peknej dievčiny v sprchách. Väčšina obrázkov je celostranových, no pár z nich je umiestnených aj medzi textom.

Pokračovanie v časopise na strane 30…

Recenziu na knihu Potvorobijci čítajte na strane 52…

Príjemné čítanie priatelia! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *