Blondína hľadá – Blanka Svobodová

Blondína hľadá – Blanka Svobodová, Magna Publishing 2017

Lahodná. Jemná. Chutná. Ako káva vypitá na jeden dúšok. Taká je kniha Blondína hľadá, ktorej čítanie sa stane pre každú ženu, milovníčku sladkých príbehov, delikatesou!

Vynikajúca. Aj tak by sa dala v stručnosti popísať nová kniha Blanky Svobodovej vydaná vo vydavateľstve Magna. Drobná knižočka na takmer dvesto stranách ponúka ľahko stráviteľný vtipný príbeh ženy, svojskej blondínky Doroty, s ktorou môžete zažiť dvadsaťštyri búrlivých a romantických hodín strávených nielen v spoločnosti jej najmilšieho, najvernejšieho a najmilovanejšieho štvornohého miláčika, čierneho dobermana Atoma, ale tiež v náručí šarmantného muža spoznaného na zoznamke. Na tú sa prihlásila len tak, bez zbytočne vysokých nárokov. A vydarilo sa. Chutný Adam tak pre ňu viac nezostáva len tajným neznámym na druhej strane virtuálnej siete, ale ich cesty sa skrížia… A oni nájdu to, čo obaja hľadali. On ženu a ona muža.

Chrumkavá. Aj taká je táto kniha predostierajúca krehký príbeh spočívajúci v uchopení tradičnej témy (hľadania lásky) netradičnou formou. Len dvadsaťštyri hodín vymedzených na spoznanie toho najúžasnejšieho chlapa. Len dvadsaťštyri hodín na zrod, rozkvet aj zvädnutie vzťahu. Len dvadsaťštyri hodín na rozprávku bez konca. Dvadsaťštyri hodín na všetko. Na šťastie, lásku i hnev. Ale taký je život. Niekedy s obrovským kopcom šľahačky a niekedy bez nej…

Šťavnatý. Tak by sa dal v jednoduchosti popísať jazyk knihy, ktorý je svieži vďaka využitiu jednoduchých trefných viet, slovných hier a netradičných spojení. Humor je len čerešničkou na torte.

Knihu som zhltla na jeden šup. Na jedno večerné posedenie. Hoci tento štýl ženských románov neobľubujem, príbeh ma oslovil a zrejme vďaka prívetivému autorkinmu štýlu som sa od príbehu neodtrhla, pokým mi nezamávala posledná kapitola. Pri čítaní som sa usmievala, všetko s hlavnou hrdinkou prežívala, pretože všetky jej myšlienky a kroky boli vykreslené živo, vtipne a s trefne využitou hyperbolou a nadsádzkou.

Túto knihu celkovo hodnotím pozitívne, ako milú spoločníčku na voľné chvíle. Negatívne však na mňa pôsobil záver, ktorý vás určite, rovnako ako aj mňa, šialene zmätie a privedie k otáznikom v hlave (Prečo? Prečo? Prečo?). Pri čítaní poslednej vety jednoducho nebudete veriť tomu, že je koniec. A budete si pýtať pokračovanie. Ako si ho pýtam i ja.

Toto delikátne dielko odporúčam nežnému pohlaviu hľadajúcemu niečo dobré na oddychové čítanie s dávkou romantiky a humoru. Ochutnajte a neoľutujete…


Autor: Daniela Lysá
Zdroj obrázkov: autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: