Čo sa dialo v mojom (knižnom) svete počas posledných mesiacov

Svet podľa Mary
Bibliotéka 2017, Bratislava

Október a november. 2 mesiace, 61 dní a zopár akcií. Okrem pravidelných besied v Martinuse sa organizoval, ako aj každý rok, najväčší knižný veľtrh Bibliotéka. A tou by som začala. Neexistuje jeden výraz, akým by sa dali opísať pocity, s ktorými odtiaľ odchádzam. Tento rok to bolo moderovanie pre vydavateľstvo Motýľ, ktoré tam malo veľa svojich autorov a ja som zase mala tú česť ich vyspovedať. Autorka temnej romantiky, stvoriteľ sexi maséra, talentované mladé spisovateľky, kniha o tom, ako nesladiť, resp. sladiť, ale zdravo, a takto by som mohla pokračovať. Odchádzam odtiaľ vždy plná nových informácií a hlavne odchádzam v zmätku, lebo neviem, ktorú knihu si zaobstarať skôr. No stretnúť tých ľudí je zážitok a ak aj vy chcete zažiť svet fantázie, reality, detektívok a mnoho ďalšieho, rozhodne si túto akciu nenechajte ujsť na budúci rok.

Krst knihy Kódex: Sex

Okrem návštevy Bibliotéky sme aj krstili. Teda ja nie a nekrstilo sa žiadne dieťa, ale kniha. Novinka od moderátora Michala Slaničku Kódex: SEX. Keď stretnete Miša, hneď máte deň krajší. Ak chcete zažiť chodiacu charizmu, toto je ten človek, ktorého by ste mali stalkovať. Ale nie, stačí si prečítať jeho knihy a niečo sa z toho určite nalepí aj na vás. Krst bol honosný a pripomínal mi zákulisie nejakej prominentnej párty, ktorú navštívia celebrity po prechádzke na červenom koberci. Pripomínal mi to ale len preto, lebo som si to tak vždy predstavovala, reálne to porovnať neviem, nikdy som nebola na žiadnej celebritnej akcii a koberec nemám ani doma. Nieto ešte čerený. Krst knihy Miša Slaničku bol emotívny, plný dobrého jedla, pitia a skvelej nálady.

Aby krstov nebolo málo, zúčastnila som sa ďalšieho, ktorý som aj celý večer sprevádzala.
Nové vydavateľstvo Magna sa postaralo o preklad a vydanie knihy českej autorky Markéty Harasimovej Poháre túžby. Ďalšia akcia, z ktorej som odchádzala úplne nadšená. Po rozhovore s autorkou ju pokrstili až traja krstní rodičia. Módna návrhárka Kristína Poláčková, herec a zabávač Roman Pomajbo a raper Kali. Spomínaná módna návrhárka predstavila svoje modely, hostia si mohli užiť aj fakírsku šou a nechýbala ani krásna torta v podobe krstenej knižky.

Krst knihy Markéty Harasimovej

Samozrejme, nevynechala som ani besedy v Nitre. Tie boli všetky super ako v podstate vždy. Do sveta insomnikov nás zaviedla Vladimíra Šebová, predstavili sme si najnovšiu knihu princeznej slovenskej krimi Kataríny Holetzovej. Novembrové besedy spustila kniha Úlomky ženy, ktorú vytvorila spolu s kolegyňami Katarína Krnáčová, 16. november patril Itchovi Pčelárovi a jeho kapele Jamestown, ktorá zahrala príbeh o knihe Sofie. Mimochodom, naozaj prekrásna, ak budete mať možnosť, nakuknite do nej. Besedy v roku 2017 ukončila skvelá Janka Šulková s jej novinkou Oheň v duši. Už názov naznačuje, o čom je kniha a môžem vám zaručiť, že nebudete sklamaní.

Nabudúce asi aj zhrniem niektoré knižky podrobnejšie. Ako som tak toto písala (v rádiu, ale už budem doma, lebo Ježiško mi kúpil notebook), niekoľkokrát som si povedala: „Tak toto by stálo za rozšírenie.“ A zaslúžite si ho aj vy. Už teraz sa teším.


Autor: Annamária Mary Závodníková
Zdroj obrázkov: autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: