Dávajte si pozor na želania alebo Ako sa zo mňa stala knižná postava

Svet podľa Mary

Mala som v živote niekoľko snov. Niektoré boli reálne, iné absurdnejšie – ako to, že uvidíme postavy zo Star Warsu, The Flasha, Supermana a Spidermana v jednom filme. Hoci stále verím na všetko z toho a milujem sci-fi a fantasy.

Chcela som byť herečkou, lebo som milovala divadlo a nebudem klamať, pekní herci v tom tiež zohrávali nejakú úlohu. Chcela som napísať knihu, zahrať si v nejakom filme, hoci aj ako komparz, keď už profesionálna kariéra herečky ma

nečakala, chcela som, aby niekto použil moju osobu ako inšpiráciu na postavu v knihe, chcela som, aby sa do mňa Harry Potter zaľúbil, chcela som si Harryho Pottera vziať za muža a chcela som robiť rozhovor s Edom Sheeranom. Alebo ho aspoň vidieť z diaľky. Nuž, asi je jasné, čo z toho mať nebudem, ale jedna vec sa splnila. Aj keď úplne inak, ako som si predstavovala. Knihu asi nenapíšem, aj keby som chcela, nemám čas a radšej ich čítam. Zahrať si môžem tak vo svojom videu na instastory, Daniel Radcliffe (predstaviteľ Harryho Pottera) nevie o mojej existencii, je zasnúbený a asi ma to už prešlo. S Edom Sheeranom mám ešte veľké plány, chcem si ho pridať do môjho albumu na Facebooku: Selfie sieň slávy. A potom tu bola beseda so skvelým Jurajom Červenákom, na ktorej sa objavil aj autor sci-fi a hororov Mark E. Pocha. A tak to prišlo.

Požiadal ma o priateľstvo, čo nie je nič nezvyčajné, s autormi som rada v kontakte, ale raz sa stalo, že mi napísal niečo v štýle: „Ahoj, chcem napísať postavu, ktorá bude inšpirovaná tebou. Môžem?“

Moja odpoveď bola jasná: „Samozrejme.“

A on pokračoval: „Ale vieš…,vieš, ako píšem. Bude to Mary s ombre, ale trochu si užije…, veľa vecí s viac ako jedným človekom.“

Už mi bolo jasné, koľká bije, ale bola som polichotená. Mark ma videl raz v živote a už budem v jeho knihe! Super, povedala som si a dovolila som mu s mojou postavou robiť čokoľvek. Aby ste to chápali správne, mohol robiť všetko s postavou v jeho knihe. Aj keď som predpokladala, že bude zo mňa psychopatická vrahyňa bez zábran.

Kniha je už na svete, nachádza sa v mojej knižnici a hádam mi to odpustí, ale prezradím vám, že psychopat v nej rozhodne nie som. Ale zvyšok toho, čo mi sľúbil (alebo pred čím ma varoval), splnil. Som teda zvečnená v knihe Kontakt, a tak jej autor splnil jeden z mojich snov. Nie je to síce krásna elfka, do ktorej sa zaľúbi princ nepriateľských elfov, skončia spolu a zjednotia ich rody. Ale je to super vec a som rada, že som súčasťou knihy.

Takže jednu vec zo zoznamu splnených snov si môžem odškrtnúť a teraz už len čakať, kedy sa Ed Sheeran dostane do Nitry ku mne do štúdia, aby som mu povedala, že som nad vecou, vôbec si nepúšťam jeho pesničky každý deň, ale okej, že je to on, urobím s ním rozhovor.


Autor: Annamária Závodníková
Zdroj obrázkov: autor, Vinlit
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: