Denník moderného fotra – Dominik Landsman (audiokniha)

Keď v roku 2013 Dominik Landsman napísal svoj prvý článok o svojej materskej dovolenke, ani len netušil, že o pár rokov neskôr sa bude jeho príbeh predávať nielen v rodných Čechách, ale aj u nás na Slovensku.

Denník moderného fotra som prvýkrát zaregistrovala, keď s ním jeho autor vyhral cenu Bloger roka, a to už nasvedčovalo tomu, že stojí za pozornosť, a tak keď sa ku mne dostala pôvodná audioverzia nahovorená hlasom Filipa Švanca, neváhala som a pustila som si ju.

Dominik Landsaman prináša veselý príbeh o tom, aké to je byť chlapom na materskej dovolenke, avšak z úplne iného pohľadu ako to zväčša býva podávané z toho ženského. Prechádzku rúžovou záhradou plnou špinavých plienok spestruje humorom, sem-tam na hranici s čiernym a pasážami z pohľadu svojho syna na isté momenty v jeho živote, ako je napríklad list Ježíškovi, pri ktorom som sa neubránila slzám od smiechu. Nielen tieto pasáže, ale aj ďalšie robia svojím nadnesením a zveličením tento príbeh pútavým, preto sa nie je čo čudovať, že si tak rýchlo získal obľubu u čitateľov už vo svojom blogovom zárodku. Autor sa okrem iného vysmieva mamičkovským fóram, ktoré odsudzuje a poukazuje na to, ako naozaj vyzerajú a fungujú, keď tam hľadá pomoc.

Pokračovanie v časopise na strane 18…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *