Divoký kvet – Drew Barrymore

Divoký kvet – Drew Barrymore, Motýľ 2016

Možno sa pýtate, čo robí Divoký kvet medzi ostatnými knihami, ktoré sme vám v rámci Lifestyle týždňa s Motýľom predstavili… Lifestyle týždeň totiž nemá byť len o tom, kto sa ako stravuje, kedy a ako cvičí, či aké produkty odporúča. Lifestyle – to je aj motivácia, život sám o sebe, pohľad do hĺbky duše. Herečka a podnikateľka Drew Barrymore sa rozhodla, že sa s čitateľmi v knihe podelí o všetko, čo sa týka jej života. Možno si poviete, že opäť ide len o marketingový ťah, keď celebritné meno a tvár predáva. Opak je však v tomto prípade pravdou! Drew sa v knihe vyznáva, že tieto príbehy, myšlienky, tento text jednoducho potrebovala zo seba dostať a nebolo to vôbec jednoduché ani to netrvalo krátko. Navyše kniha nemá ani spoluautora, ktorý by jej knihu pomohol napísať, ako tomu v týchto kruhoch býva zvykom.

Divoký kvet – to sú epizódy zo života herečky, podnikateľky, bláznivého dieťaťa, pubertiačky, no tiež matky a manželky. Drew svojim čitateľom odhaľuje nielen vlastné zážitky a skúsenosti, ale aj svoje myšlienky a úvahy o sebe samej. Predstavuje sa čitateľom z každého uhla jej doterajšieho života. Poukazuje na svoju transformáciu, chyby, ktoré často robila a robí, na učenie sa, dospievanie a na všetko, čo formovalo a formuje jej osobnosť. Uvedomuje si a prízvukuje to aj čitateľom, že každý jeden krok, či už dobrý alebo zlý, ju v živote posunul niekam ďalej.

„…každý krok, ktorý vás dostane tam, kde sa nachádzate, je dôležitý. A pokiaľ ste šťastní, potom nech Boh žehná ťažkým časom, ktorými ste museli prejsť, aby ste sa tam dostali. Žiaden život sa bez nich nezaobíde a človek sa musí opýtať seba samého, aké sú tie jeho ťažké chvíle a čo si z nich zoberie. Iba tak sa dá žiť.“

Keď knihu otvoríte, na prvý pohľad sa vám bude zdať, že ide len o akési príbehy zo života herečky. Medzi riadkami sa však toho skrýva oveľa viac. Jednak je táto kniha životopisná, jednak vás má pobaviť alebo rozcítiť, no je taktiež motivačná. Ukrýva v sebe veľa hlbokých a krásnych myšlienok, ktoré pochádzajú buď priamo od Drew, alebo od ľudí tvoriacich a ovplyvňujúcich jej život.

„…žiješ iba raz, tak choď do rizika so srdcom na dlani.“

Úprimná spoveď ženy, ktorá si v živote prešla všeličím, vás presvedčí o tom, že to, čo denne vídame v televízii – tá celebritná pozlátka –, je len špička ľadovca a všetci sú rovnakí ľudia ako my, ľudia, ktorí mali dokonca často oveľa horší život, hoci teraz sa zdá, že sú na vrchole. Nenechajte sa oklamať, radšej sa zahĺbte do tejto životopisno-motivačnej knihy, pretože rozpráva nielen o určitom životnom štýle Drew, ale motivuje taktiež k tomu, že keď bude človek tvrdo pracovať na svojich snoch, dosiahne vytúžený vrchol.


Autor: Jana Šulková
Zdroj obrázkov: Vinlit, Motýľ
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: