Janka a Tomáš: Nápady a recepty zo Zázračného ateliéru

Janka a Tomáš: Nápady a recepty zo Zázračného ateliéru

Janka a Tomáš: Nápady a recepty zo Zázračného ateliéru (do rámčeka + DVD) – Jana Šebová, Tomáš Šebo, Albatros 2018

Po knihe unikátnych a neobyčajných inšpirácií pre deti s názvom Nápady a recepty zo Zázračného ateliéru prichádza ďalšia, ešte viac zaujímavejšia knižka, ktorá šikovníkom a šikovníčkam dychtiacim po netradičných výtvoroch prináša tipy na tvorbu diel do rámčekov a tiež video tipy na DVD.

Čitatelia od 5 rokov, ktorých Janka a Tomáš originálne nazvali tvorkovia a tvorilky, vstúpia po otvorení knižky do sveta až 37 nápadov a receptov, ktoré potešia zvedavé očká i pošteklia maškrtné jazýčky.

„Dôležitá je hlava plná fantázie a tvoja chuť použiť desať šikovných prstíkov a prežiť zábavné tvorivé dobrodružstvo.“

Grafické prevedenie knihy je opäť zvládnuté na jednotku. Grafička Mária Rojko sa znovu vyhrala s veľkými písmenami, dokonalým umiestnením textov, pestrým sfarbením i s krásnymi fotografiami.

Dielo pokladám za vynikajúcu pomôcku učiteľom výtvarnej výchovy, pretože rozvíja detskú kreativitu a fantáziu, učí deti zužitkovať veci, ktoré sa zdajú na prvý pohľad nepotrebné, a zároveň nenúteným spôsobom vzdeláva pomocou zábavných a poučných textov.

Čerešničkou na torte je graficky perfektne zvládnuté DVD s 10 video tipmi, ktoré v časovom rozsahu približne šesť minút predstavujú ďalšie kreatívne výmysly. Prehľadnosť, skvelý strih a mix zvuku, grafické efekty i foodstyling – to všetko je detailne prepracované, aby mali detičky o tvorivosť čo najlepšie postarané. Moderátorom dávam palec nahor.

Tejto interaktívnej knihe nemôžem nič vytknúť. Keby som mala deti, určite by som ju brala ako skvelého poradcu pri ich tvorivých chvíľkach. Srdcia detí si získa najmä DVD, ktoré je pre ne pútavou formou sebarealizácie, pretože vďaka nemu môžu kedykoľvek vidieť na obrazovke detailný postup tvorby a tiež ich obľúbených moderátorov Janku a Tomáša, ktorí to s deťmi jednoducho vedia! Nenúteným a hlavne vtipným spôsobom ich vedia zaujať a nadchnúť pre danú vec. A taktiež im dávajú do pozornosti, že pri tvorbe treba využiť najmä vlastnú kreativitu.

A tak atakujem na maminy, aby dopriali svojim deťom vstúpiť do knižného ateliéru a zažiť kreatívne šialenstvo, i keď s rukami polepenými od lepidla či s tričkom zašpineným od temperových farieb, pretože vidieť deti šťastné je to najdôležitejšie. A investovať do knihy nie je nikdy zlý nápad.


Autor: Daniela Lysá
Zdroj obrázkov: Autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: