Kam po východnom Slovensku (Výlety s deťmi i bez nich)

Kam po východnom Slovensku

Kam po východnom Slovensku (Výlety s deťmi i bez nich) – Filip Jurovatý, CPress 2018

Určite neveríte tomu, že na východe NIČ nie je, ale ak o tom náhodou pochybujete, kniha Filipa Jurovatého nesúca názov Sprievodca KAM po východnom Slovensku s podtitulom Výlety s deťmi i bez nich vás presvedčí o tom, že je tam skutočne VŠETKO, čo milovníkovi cestovania môže svojou krásou poštekliť oči.

Prehľadný turistický sprievodca vám predkladá viac ako 110 možností na výlet zoradených tematicky do desiatich kapitol – najprv spolu s autorom zavítate na hrady a zámky opradené bohatou históriou, pozriete si architektonické zaujímavosti, navštívite svojrázne mestá a dediny, necháte sa unášať krásou panensky čistej prírody, zakúsite vodný svet a kúpele na vlastnej koži, zistíte, čo ukrývajú múzeá a galérie, povozíte sa na bicykli prekrásnym prostredím, pokocháte sa ľudovou architektúrou a potom sa zabavíte na miestnych podujatiach a festivaloch. Kniha vám tiež prezradí, kde sa nachádzajú pozoruhodné miesta, ktoré môžete navštíviť aj s vašimi deťúrencami.

Sprievodca KAM po východnom Slovensku je praktickým pomocníkom, lebo vďaka nemu sa nedozviete len všeobecné a strohé poznatky, ale pomôže vám s najlepším dopravným spojením, poskytne vám otváracie hodiny, informácie o cenách i čas vstupov. Kniha je výnimočná tým, že ponúka množstvo tipov na rodinné výlety po východnom Slovensku s 260 pestrými fotografiami, telefónnymi kontaktmi, e-mailami a internetovými stránkami, vďaka čomu budete mať vždy aktuálne údaje o daných miestach.

Na ľahkú orientáciu v knihe slúži podrobný register na úvodnej strane ponúkajúci zoznam všetkých druhov výletov spolu s prehľadnou mapou. Pri opisovaní hradov si môžete prečítať zaujímavé historické príbehy, pri turistických atrakciách sa dozviete trvanie a náročnosť trasy, a čo je dôležité, pri každom tipe na výlet sú tučným písmom zvýraznené podstatné informácie slúžiace na poukázanie kľúčových faktov a niekde sa nachádzajú aj odkazy na ďalšie pamiatky, ktoré si nemožno nechať ujsť.

Jedinečnosť knižky spočíva v autorovom zachytení autentickosti miest a v predložení krásy skrytej v jednoduchosti. A tak vezmite knižku do ruky, inšpirujte sa a užite si život cestovaním a spoznávaním krás východného Slovenska na vlastnej koži!


Autor: Daniela Lysá
Zdroj obrázkov: Vinlit, autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: