Novinky na september 2017

September pripravil veľkú dávku kníh pre všetky vekové kategórie. Na svoje si prídu milovníci trilerov, biografií, no ani detská literatúra nebude pozadu.

Detektívky, trilery, ale aj oddych…

Hneď ako prvá môže vyraziť dych kniha s názvom Skurvený príbeh. Zaradená je medzi dobrodružné príbehy a trilery od francúzskeho autora Bernarda Miniera, ktorého rukopis môžete poznať z kníh Mráz, Kruh, Tma.

Skurvený príbeh by mal ponúknuť čitateľovi strach a temno odohrávajúce sa na ostrove Glass Island. Keďže ide o hľadanie vraha priateľky hlavného hrdinu románu, určite by si prišli na svoje aj milovníci detektívnych príbehov. Uvidíme, či autorov príbeh potvrdí jeho majstrovstvo v písaní trilerov a kriminálok.

V kriminálnom prostredí zostaneme aj pri ďalšej knihe – Zvrátené srdce. Hlavnou postavou je Kay Scarpettová, vyšetrovateľka, ktorej začnú chodiť podivné správy. Zvláštny je na nich fakt, že jej chodia od jej netere Lucy. To Kay dostáva do znepokojujúcej situácie. Dozvedá sa tajomstvá, ktoré nemala vedieť. Na koho sa má obrátiť? Nemôže jej z tohto chaosu nik pomôcť. Vyšetrovanie vraždy dcéry známej hollywoodskej režisérky a podivné správy môžu spolu súvisieť? Obe okolnosti však ohrozujú vyšetrovateľku a jej svet sa náhle rozpadá.

Za spomenutie určite stojí i ďalšia pripravovaná kniha – Svišť. Jej hlavnou témou je súdnictvo a jeho skorumpovanie. Vyšetrovateľke Lacy neznámy zdroj ponúkne informácie o najskorumpovanejšom sudcovi v dejinách amerického súdnictva. So svojím kolegom začne tento prípad riešiť. Napokon sa ukáže, že zdrojom týchto informácií je bývalý právnik, ktorého vylúčili z radov súdnictva. Na stôl sa dostáva čoraz viac a viac otázok. Odkiaľ má tieto informácie? Sú naozaj presné? A odkiaľ má také vysoké zisky skorumpovaný sudca? Tento prípad sa začína zamotávať a hrozí veľké riziko…

Trochu viac zábavy ponúkne kniha Muž pri kormidle. Deti hlavnej hrdinky sa postarajú o to, aby ich nešťastná matka, ktorá sa rozhodne svoje trápenie prežiť na vidieku s fľaškou v ruke, našla znovu lásku. Môže to byť veru zaujímavý príbeh!

Pre všetkých gurmánov je tu Chuť lásky. Hlavný hrdina Andrew si odchádza oddýchnuť na dovolenku do Nového Anglicka. I keď je vychádzajúcou kuchárskou hviezdou, bojuje práve s vyhasínajúcou vášňou pre kulinárstvo. Počas dovolenky spozná Brooke, ktorá vlastní reštauráciu. Andrew si necháva tajomstvo o svojej osobnosti pred Brooke ukryté. Ako zareaguje Brooke, keď sa dozvie celú pravdu?

Od oddychovejších tém kníh sa opäť dostávame k niečomu vážnemu. Stratila sa Anna je román o únose malého dievčatka, o výčitkách a hádkach jej rodičov, nervovom zrútení, beznádeji, obviňovaní a tajuplne nečakanom návrate, ktorý však začína ešte nebezpečnejšiu hru o život. Annin únosca sa nemieni vzdať… Táto kniha určite nenechá čitateľa v pokoji spať.

A kto si nevybral ešte z ponuky detektívok, pred očami máte ďalšiu pripravovanú, a to Handrovú bábiku. Handrovou bábikou sa nazve veľký detektívny prípad – vrah poskladal mŕtvolu z častí šiestich tiel a poukladal ich do tvaru bábky.  Na jeho rozlusknutie je zostavený vyšetrovací tým, ktorý sa skladá z Wolfa, Emily a Alexa. Oni musia zistiť totožnosti tiel aj prípadné ďalšie obete. Zvrat nastane, keď bývala manželka Wolfa dostane zoznam mien a dní vrážd, ktoré sa chystá páchateľ uskutočniť. Emily a Alex sa snažia hľadať súvislosti medzi obeťami, skôr ako nastane ďalšia vražda. Všetkých však zarazí posledné meno na zozname. Wolfovi sa vynára temná minulosť a skutočnosť, že by jeho meno a prípad, mohli mať niečo spoločné. Kto bude rýchlejší? Polícia či vrah?

Ak chcete zostať v žánri, no radšej volíte slovenského autora, môže vás zaujať kniha Krik nevinných od Romana Kulicha. Tomu už vyšli knihy Požierač, Prekliatie, Dr. Weiss. Jeho pripravovaný mysteriózny triler má zatiaľ len stručnú anotáciu: „V malej obci v Turčianskej doline miznú zvieratá a muži. Za všetkým stojí ženské spoločenstvo slúžiace staroslovanskej bohyni Nyji. Marek a Romana postupne zisťujú, že ide o sprisahanie, za ktorým stojí aj miestny farár a ženy z obce. Komplot vše siaha do celého Slovenska, či dokonca ešte ďalej…“ (gorila.sk)

Tmavá komora je román plný temna a hrôzy. Hlavným vyšetrovateľom je Gavin Cain, ktorý práve rieši jeden prípad, keď ho vyruší starosta San Francisca. On ho naliehavo žiada, aby sa vrátil, pretože ho niekto vydiera. Prvý prípad preberá Grassley. Vydierač žiada jediné. Starosta sa má zabiť, inak prídu hrôzostrašné odhalenia. Medzitým nastáva posun v druhom prípade alebo skôr ešte väčšie zamotanie? Pri tele sa nachádza nečakaný nález. Môže niečo alebo niekto spájať tieto dva prípady? Možno i temná minulosť starostu niečo odhalí.

Na Mussove dievča z Brooklynu sa valí hromada chváli. Ako sa píše, závratný psychologický triler s prekvapujúcim záverom má byť jedným z najambicióznejších a najúspešnejších Mussových románov. Ak patríte k jeho obdivovateľom, tak táto kniha je pre vás povinnosťou.

* Článok pokračuje na ďalšej strane

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: