Lifestyle týždeň s Motýľom pokračuje!

Zaujali vás nami predstavené tituly? Tak to sa môžete tešiť, pretože vydavateľstvo Motýľ pokračuje v skvelom výbere a pripravuje aj ďalšie tituly z oblasti zdravia, krásy a lifestyle. Predstavujeme vám pripravované tituly:

Joga Namaslay – Candace Moore (predpokladaný dátum vydania: 7. 11. 2017)

Zdokonaľte sa v joge, začnite čerpať z vlastnej vnútornej sily a prekonajte svoje hranice. Úspešná učiteľka jogy Candace Moore sa rozhodla podeliť o svoj príbeh a tiež lásku k joge. Vo svojej knihe NAMASLAY píše o nebezpečnej chorobe a depresiách, ktoré dokázala prekonať práve vďaka tomuto súboru východných cvičení a pravidelnej meditácii.

NAMASLAY je srdcom písaná a zároveň veľmi profesionálna kniha o joge, v ktorej nájdete harmonicky skombinované pôvodné prístupy k joge s moderným vnímaním. Postupne, krok za krokom, vás Candace prevedie 100 jogovými ásanami, ktoré sú rozdelené podľa úrovní a skúseností.

Okrem toho je súčasťou knihy aj 30-dňový jogový program, ktorý sa zameriava na redukovanie stresu, aktivovanie vnútornej sily a odstraňovanie bolestí chrbta. Svoje si tu teda nájdu aj tí, ktorí jogu nikdy necvičili, ľahkí začiatočníci, pokročilí aj profesionálni športovci.

Kniha je plná precíznych farebných fotografií, ktoré dokonale ilustrujú každú ásanu a to, ako ju urobiť správne. NAMASLAY je kniha o joge písaná s láskou a humorom, vďaka čomu sa pre vás určite stane tým najlepším motivačným sprievodcom vo svete jogy.

Výnimočná kuchárka Vlaďky Čobrdovej – Vladia Cobrdová (predpokladaný dátum vydania: 12. 12. 2017)

Vlaďka Čobrdová je úspešná poradkyňa v oblasti zdravého stravovania a pýši sa titulom „wellness ambasádor“ pre sieť známych austrálskych supermarketov so zdravou stravou, ktoré fungujú v rámci projektu About Life. Mnohé z receptov, ktoré nájdete v tejto knihe, sama vymyslela na základe svojich znalostí z oblasti zdravej výživy. Recepty sú overené časom aj spokojnými zákazníkmi, ktorí si na týchto jedlách pochutnávajú v sieti stravovacích zariadení po celej Austrálii.

A prečo je táto kuchárska kniha výnimočná? Pretože inšpiráciou pre jej recepty je slovenská kuchyňa, ktorá tvorí základ mnohých pokrmov. Sú však prezlečené do nového šatu a obohatené o ešte výživnejšie suroviny. Filozofia, ktorá sa vinie celou knihou, nie je o obmedzovaní sa v jedení alebo v živote. Vlaďkin prístup je o hľadaní rovnováhy, vychutnávaní si dobrého a zdravého jedla, hoci aj s pohárikom dobrého vína či piva. Kuchárka je navyše zostavená tak, aby sa podľa nej mohli stravovať aj tí, ktorí preferujú raw kuchyňu, jedlá bez laktózy, lepku, ale aj vegetariáni, vegáni a vyznávači paleo stravy.

A aké recepty v nej nájdete? Napríklad liečivý vývar z kostí, mäsovo-guinoové guľôčky, cuketové lazane, halušky z teff múky nielen pre celiatikov, najlepší banánový chlieb či raw mätové rezy. A to je len malá ochutnávka jedál, z ktorých sa vaše chuťové poháriky dostanú do vytrženia a po ktorých vaše telo zaplesá od radosti.

Hippie lane – Taline Gabrielian (predpokladaný dátum vydania: 15. 5. 2018)

Keď začala Taline Gabrielian, exotická kráska s arménskymi koreňmi a zároveň mamina dvoch detí, trpieť potravinovými intoleranciami, rozhodla sa, že svoje problémy zoberie ako výzvu. Založila si projekt Hippie Lane, v rámci ktorého pravidelne zverejňuje svoje dych vyrážajúce kulinárske počiny. Ako sama priznáva, odmalička bola vášnivou kuchárkou a rodina je pre ňu všetkým. Možno aj preto sú jej recepty plné nádherných farieb a tvarov, ktoré fascinujú deti aj dospelých.

Netrvalo dlho a Taline si získala len na Instagrame 2 milióny fanúšikov. Jej jedlá sú totiž mimoriadne chutné – podávajú ich vo viacerých austrálskych kaviarňach -, vizuálne fascinujúce a zároveň zdravé. Na ich prípravu používa len celozrnné a organické suroviny, všetky jej pokrmy sú rastlinné, vegánske, bez lepku, rafinovaného cukru či geneticky upravovaných surovín.

A na čom si môžete vďaka jej kuchárskej knihe pochutnať? Taline si pre vás pripravila napríklad recepty na neapolský chia puding, rôzne domáce orieškové maslá, čokoládovo-karamelovú zmrzlinu či pestrofarebné chrumkavé plnené papriky.

Tak objavte čaro zdravého varenia s Hippie Lane! Sľubujeme, že to bude stáť za to.


Vybrali ste si? Viac titulov z oblasti zdravia, krásy a lifestyle nájdete na:

http://www.vydavatelstvomotyl.sk/p/knihy/motivacna-literatura/zdravie-a-zivotny-styl


Autor: Jana Šulková
Zdroj + foto: Vinlit, Vydavateľstvo Motýľ
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: