Michal Kopecký: Ako už tradične pri mojich knihách pre chlapov býva, čítajú ich vo veľkom aj ženy

Michal Kopecký

Michal Kopecký sa vo svojich knihách venuje učeniu chlapov, ako byť dostatočne sebavedomými na to, aby mohli získať ženu svojho srdca. My sme sa ho spýtali na pár vecí o jeho knihách, ktoré si (nielen) mužskí čitatelia rýchlo obľúbili.

Na konte máš dva bestsellery Príťažlivosť a Ako ju získať. Čo ťa viedlo k tomu, aby si napísal svoj najnovší titul?
Aj po tom, ako som videl, s akými ohlasmi, úspechmi a výsledkami ľudí sa stretávajú moje predchádzajúce knihy, som si povedal, že každý rok zvládnem napísať a vydať 1 novú knihu. Je úžasné sledovať, ako ľuďom moje myšlienky pomáhajú zlepšovať a meniť ich životy k lepšiemu, čo sa týka vzťahov medzi mužmi a ženami.

Si známy tým, že nad knihami rozmýšľaš a potom si schopný dať myšlienky na „papier“ za krátky čas. Koľko trvalo napísať túto knihu?
Je pravda, že knihu Príťažlivosť sa mi podarilo napísať za necelých 10 dní, knihu Ako ju získať dokopy za 34 hodín (aj s postprodukciou), no na tejto knihe som si riadne vylámal zuby. Na napísanie bola doteraz najnáročnejšia. Celkovo od myšlienky po držanie knihy na krste pred 1000 ľuďmi uplynulo 79 dní. Najviac času (vyše 70 % z tvorby knihy) mi zabralo samotné detailné plánovanie kapitol a obsahu.

Skús čitateľom nášho magazínu priblížiť, o čom je kniha.
Kniha Aj ja som CHLAP 2.0 je postavená na unikátnom koncepte Koleso CHLAP 2.0, v ktorom detailne cez rôzne príbehy, príklady a tipy prezrádzam, ako zvýšiť svoju hodnotu po všetkých stránkach – Sebavedomie, Vystupovanie, Obliekanie a imidž, Výzor, Myslenie, Ženy v okolí, Sociálny status, Vášeň, Peniaze a Komunikácia – s cieľom byť lepším chlapom, o ktorého sa budú ženy biť.

Čo si chcel dosiahnuť jej napísaním?
Chcel som dosiahnuť to, aby si chlapi konečne uvedomili, že naháňaním sa za ženami ich nikdy nezískajú. Potrebujú sa začať konečne sústrediť na seba, ženy dať bokom a zlepšiť seba a svoj život po všetkých stránkach, aby boli sami spokojní, šťastní a mali žene čo „ponúknuť“.

Už v názve máme CHLAP 2.0. Čo si z nej môžu zobrať čitateľky?
Dobrá otázka. Ako už tradične pri mojich knihách pre chlapov býva, čítajú ich vo veľkom aj ženy. Lepšie pochopia svet nás mužov, čím všetkým si musíme na našej ceste za lepším ja prejsť a, pravdaže, z takmer všetkých príkladov a konceptov zdieľaných v knihe si vedia zobrať niečo pre seba aj ony. Hlavne, čo sa týka sebavedomia, sociálneho statusu, komunikácie či peňazí…

V knihe krok za krokom opisuješ, ako byť sebavedomým a príťažlivým pre toho druhého. Čo robíš pre svoje prítomné a budúce šťastie ty?
Chlapom potrebujem ísť neustále príkladom, že sám robím to, čo učím a zdieľam. Vstávam skoro, vzdelávam sa, cvičím, žijem pozitívne a zdravo, budujem biznis, rozvíjam svoje poslanie a do toho všetkého sa starám o svoju ženu a vychovávam novonarodeného syna.

S akými ohlasmi na knihu sa stretávaš?
Prekvapivo som sa nestretol so žiadnym negatívnym, ako to bolo pri mojej prvej knihe. Asi si už moji hejteri zvykli, že ma nerozhodia a že ja sa nevzdám. Vždy sa však nájde niekto, kto so mnou nemusí súhlasiť, to je ok. No teraz sú všetci akosi ticho, až mi je to čudné.

Titulný obrázok je pútavý. Čo má znak superhrdinu odzrkadľovať?
Superchlapa! Chlapa 2.0. Lepšiu verziu chlapa. Vyššiu ligu chlapov. Je to symbol „nádeje“, ako má Superman.

Už dlho sa chystáš napísať niečo pre ženy. O čom bude tvoja ďalšia kniha?
Teraz si zaťala do živého (úsmev). Chlapi majú odo mňa aktuálne v knihách, čo potrebujú. Je čas a tá správna chvíľa pomôcť na ceste za lepším ja, super chlapom a šťastným vzťahom aj ženám. Tento rok sa chystám vydať prvú knihu pre ženy, ktorá bude o tom, ako môžu ženy nájsť, spoznať a získať svojho pána božského, aby boli konečne spokojné a šťastné.


Autor: Annamária Závodníková
Zdroj obrázkov: Kopecký, Vinlit
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: