Nové číslo VinLitu

Zima je už, dúfajme, za nami a s ňou aj marec – MESIAC KNIHY. Verím, že ste si ho užili naplno, navštívili ste mnohé literárne podujatia, ktorými sa tento mesiac priam hemžil, a prečítali ste veľa skvelých kníh. V našom druhom – jarnom čísle VinLitu sme sa, okrem iného, zamerali na detskú literatúru. Každý z nás predsa prišiel do kontaktu s knižkami už ako dieťa a mnohí dodnes detské knihy milujú. Sú krásne, farebné, dobro vždy zvíťazí nad zlom, no kto by odolal?

Naším zámerom je poukázať na to, že deti treba viesť k čítaniu, pretože dnes je počet čítajúcich detí vskutku alarmujúco nízky. Dokonca aj pani knihovníčka sa mi sťažovala, že detské oddelenie v knižnici je väčšinou prázdne a má pravdu. Keď som ja bola dieťa, nikdy som v knižnici nebola sama. Často som dokonca musela vystáť rad, kým mi pani knihovníčka knižky zapísala a ja som si ich spokojne mohla odniesť domov. Verím, že článkami v tomto čísle inšpirujeme nielen rodičov, ale aj pedagógov a ostatných dospelákov, aby deti viedli k tomuto krásnemu zvyku prinášajúcemu okrem radosti aj schopnosti a vedomosti.
V novom čísle vám tiež ponúkame zaujímavé rozhovory, recenzie na skvelé knižky i na tie zabudnuté, ktoré však stále treba z času na čas oprášiť a prečítať si ich, pretože ani rýchlo plynúcim časom na svojej umeleckej hodnote nestratili.

Neviem, ako vám, no mne sa táto jar spája s kreativitou. Je to obdobie, kedy všetko znovu ožíva. Do daru som dostala knihu Veľké kúzlo od Elizabeth Gilbertovej, ktorá je práve o tom, ako podporiť svoju kreativitu. Hoci knižka má svoje mušky, je plná pekných myšlienok, ktoré autora motivujú, ale ukážu mu aj to, že ako neúspech, tak ani obrovský úspech nie sú pre autora jednoduché. Dôležité je tvoriť pre svoje vlastné potešenie. Naša redakcia tiež tvorí VinLit pre radosť, ktorú nám dáva písanie o literatúre a veríme, že VinLit zase robí radosť vám, našim čitateľom.

Prajem vám príjemné čítanie a veľa inšpirácie!

Jana
(šéfredaktorka)

Nové číslo si môžete pozrieť v záložke Časopis 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *