Novinky na november 2017

Romantika, román pre ženy

Romantiku v tomto mesiaci budú prezentovať tri stálice romantickej literatúry pre ženy: Danielle Steelová, Lisa Kleypasová a slovenská autorka Jana Pronská.

Danielle Steelová nás vtiahne do krás Francúzska. Dej jej knihy sa odohráva v Paríži a rozpráva príbehy siedmich ľudí, ktorých životné osudy sa prelínajú. Jean-Philippe Dumas trom párom predstaví eleganciu, noblesu, nádheru Paríža na vybranom mieste, ktoré je však do poslednej chvíle neznáme.

Z Paríža sa môžeme presunúť do ďalšej európskej metropoly – Londýna. Lisa Kleypasová vo svojom romantickom príbehu Neodolateľný pokušiteľ ponúka dejovú zápletku hlavnej hrdinky Pandory Ravenelovej. Tá je ambiciózna, krásna aristokratka, ktorá však netrávi toľko času na plesoch a hľadaním vhodného manžela ako jej rovesníčky. Jeden ples ale bude prelomový. Dôvodom bude muž – Gabriel, lord St. Vincent, ktorý sa celý poblázni do Pandory. Svadba však pre nich nie je na prvý pohľad dar z nebies, keďže obaja sú sebe pánom a potrebujú slobodu. No Pandora sa nevedomky pri svojich obchodných ambíciách dostane do problémov. Jediný, kto jej vie pomôcť, je jej manžel. Bude nakoniec ich svadobná zmluva darom alebo nie?

Na územie stredovekého územia Slovenska nás presunie kniha Kumánska princezná od Jany Pronskej. Julián Bakšai je donútený slúžiť grófovi Ratoldovi a jeho nevydarenému synovi Františkovi. Keď však Ratoldov syn umrie, gróf vyšle Juliána ku Kumánom, aby mu doviedol jeho vnuka. Za odmenu má dostať hrad Kamenec. No keď príde ku Kumánovým, jeho srdce si získa Damara, ktorá žije len pre svojho syna a mnoho sobášov už odmietla. Okolo nich však víri množstvo klamstiev. Dokáže pri takých podmienkach vzniknúť šťastné manželstvo?

V ženskej tematike kníh ešte chvíľku zotrváme. Stratené svetlo od Jill Santopolovej rozpráva príbeh Lucy a Gabea. Tí sa spoznali na Kolumbijskej univerzite v New Yorku. Obaja sú odhodlaní prežiť svoje životy tak, aby mali vyšší zmysel. Po roku sa stretnú opäť. To už nemôže byť náhoda. Hľadajú zmysel svojho života v tom druhom? Gabe žne úspechy. Je šikovným fotoreportérom. Lucy tiež nezaháľa a svoju kariéru si buduje v New Yorku. Dlhých trinásť rokov je naplnených snami, túžbami, nádejou, zradou, nepochopením i láskou. Kto mohol za ich rozdelenie? Autorka svojím perom vytvára príbeh o sile lásky, ktorý má prekvapujúci koniec.

Do inej problematiky by nás zaviedla autorka Mária Hamzová. Jej hlavná hrdinka Dália sa prebudí v nemocnici, no nič si nepamätá. Nespoznáva svoju rodinu a rozpamätanie sa je pre ňu nemožné. Prichádza však k pocitu, že niečo pred ňou jej blízki taja. Ešte väčšiu pavučinu tajomstiev spletie neznámy muž, ktorý Dálii vraví, že ju miluje. Aký život viedla Dália predtým, ako prišla o spomienky? A vrátia sa jej vôbec alebo bude pretrvávať v tajnostiach rodiny a blízkych?

V tajnostiach ešte zostaneme aj pri knihe Poznám tajomstvo od Tess Gerritsenovej. Ženské postavy knihy Jane Rizzoliová a Maura Islesová pátrajú po psychopatovi, ktorý morbídnymi spôsobmi zabíja ľudí. Pre obe expertky je tento prípad výzvou. Okrem pracovnej vyčerpanosti však obe zažívajú aj osobné problémy. Bizarný prípad ich privádza do minulosti k jednému závažnému prípadu. Je možné, že za mrežami sedí nevinný človek! Kľúčom k vyriešeniu prípadu je žena, ktorá skrýva jedno veľké tajomstvo, no vrah ide aj po nej…

* Článok pokračuje na ďalšej strane

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: