Novinky na október 2017

Zmes romantiky, spoločenského románu a románu

Počasie sa ochladzuje, dni skracujú, ale to nebráni tomu, aby sme strávili deň zababušení v deke a s knihou. Október ich prináša hneď niekoľko. Určite množstvo čitateľov čaká na pripravovanú knihu bestsellerového autora Nicholasa Sparksa. Jeho kniha vyjde na Slovensku hneď na začiatku októbra s názvom Vo dvojici. Príbeh hovorí o tridsaťdvaročnom Russellovi Greenovi, ktorý má krásny, priam dokonalý život. To však netrvá večne. Príde o prácu a o milovanú manželku, a tak zostáva sám so svojou dcérkou. Čo všetko sa razom zmení v jeho živote? Aký je život osamelého rodiča? A akou cestou sa vydá hlavný hrdina knihy? Určite nebude chýbať dávka emócií. A ako to už pri Sparksovi býva, nejedno očko vyroní slzu.

Pre dobrodružnejších čitateľov by mohla byť vhodná kniha Ostrov. Hlavnými hrdinami sú Lilian a David, ktorým sa podarilo prežiť pád lietadla. Sú veľkou senzáciou pre celú verejnosť. Milujú ich ľudia, médiá, no jednej novinárke sa ich príbeh nepozdáva. Jej inštinkt jej vraví, že zachránená dvojica, ktorá prežila dva roky v nemilosrdnej prírode ostrova, klame. Ako však prísť na koreň celej záhady? A dozvie sa nakoniec verejnosť pravdu?

No a keby bolo treba odtrhnúť sa od reality, tak je tu kniha o knihe, ako sa zaľúbiť. Doslova predstavuje príbeh dvoch mladých ľudí niekde na hraniciach reality a fikcie. Spisovateľka Lucy navštívi školu, kde študuje Annabella. Presviedča ju, že je len hlavnou hrdinkou jej knihy a celý jej osud je v jej rukách. Spisovateľka má nad ňou neustálu moc, čo sa však nepáči Annabelle, ktorá hľadá spôsoby, ako vytvoriť svoj vlastný príbeh. Bude to boj medzi spisovateľkou a hlavnou hrdinkou, ktorá bojuje aj za chlapca, ktorého má rada. No fíha. Naozaj pôsobivé spojenie reality a fikcie.

Viac reálnosti určite ponúkne kniha Táni Keleovej-Vasilkovej Priateľky. Spisovateľka sa drží stále tej istej cesty a inak to nebude ani v prípade jej novej pripravovanej knihy. Hlavnými hrdinkami sú tri ženy – Hana, Marta a Táňa. Ich životy sú plné túžob, hľadaní niečoho, z čoho by sa radovali, ale i trápenia. Proste čítanie pre presne vymedzenú skupinu čitateľov.

Osudmi žien sa zaoberá aj ďalšia kniha od českej spisovateľky Radky Třeštíkovej Bábovky. Román zachytáva osudy dvanástich žien a samotná anotácia vraví: „Napadlo vám niekedy, čo rieši milenka ženatého muža a aká je v skutočnosti tá príšerná manželka, o ktorej jej on rozpráva? Alebo prečo má jej sestra taký nemožný vzťah so svojou dcérou? Ako sa cíti pätnásťročné dievča, na ktoré si rodičia nikdy nenájdu čas? A kde sa vlastne podeli všetky tie peniaze? Kto ich vzal, kto ich stratil, kto ich minul, kto ich našiel a kto ich bude musieť vrátiť?“ (gorila.sk)
V Česku sa o tejto knihe dosť diskutovalo v blogerskej sfére, tak je len otázkou času, či sa česká spisovateľka zapáči aj slovenskému čitateľovi.

Príbeh obyčajnej ženy prinesie aj kniha Za všetko môže Nora. Tridsaťročná Nina má jednoduchý život. Prácu, priateľa, jednoduché sny do budúcnosti… avšak jej láska ju zradí. Zrada jej priateľa Willa jej otvorí oči a ona sa rozhodne po dlhom odkladaní dopísať scenár k filmu Keď Harry stretol Sally. Teraz musí byť vytrvalá, aby vdýchla postavám nový život, ale aj aby ten jej dostal nový nádych.

S témou lásky môžeme pokračovať pripravovanou knihou Budeš ma milovať od autorky nespočetného množstva historických romancí Johanny Lindseyovej.

Róbert Withworth a lord Dominik Wolfe majú medzi sebou nekončiace sa zvady. Na upokojenie by malo poslúžiť manželstvo medzi týmito dvoma rodinami. Ak nebudú súhlasiť, hrozí im, že prídu o všetky majetky. Withworth sa spolieha, že keď za nevestu Wolfovi vyberie svoju sestru Brooke, ten od sobáša odstúpi a tým príde o majetok. Avšak čo sú dvaja chlapi, keď je v ich blízkosti žena? Brooke má úplne iné plány. Musí odísť od nemilujúcej rodiny, a preto vydaj za šľachtica môže priniesť vykúpenie.

Už štvrté pokračovanie Dievča z kalendára – október, november, december opäť priblíži život hlavnej hrdinky Mie. Tej sa momentálne v živote darí. Pracuje v televíznej šou, jej otcovi sa zlepšil zdravotný stav a priateľ Wes sa vrátil zo zajatia a Miu požiadal o ruku. Keďže ide už o štvrté pokračovanie, určite kniha poteší verných fanúšikov predchádzajúcich častí.

Inšpiráciu do života sľubuje voľné pokračovanie knihy Anjeli v mojich vlasoch, a to kniha Anjeli na dosah. Ide o dielo s autobiografickými črtami, keď Lorna odkrýva svoje detstvo, ktoré napĺňali aj traumatické udalosti, hovorí o svojom mŕtvom manželovi, ktorý ju chodí navštevovať, ale taktiež sa zameriava na detailné opisy anjelov a ich druhov. Hovorí o ich úlohách v našom živote aj po smrti. Autorka je v súčasnosti veľmi prekladanou a jej knihy nesú nálepku bestseller.

* Článok pokračuje na ďalšej strane

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: