Papieroví duchovia – Julia Heaberlinová

Papieroví duchovia – Julia Heaberlinová

Papieroví duchovia – Julia Heaberlinová, Lindeni 2018

Kdesi hlboko v duši má každý z nás uložených svojich duchov – svoje strachy. Kniha Papieroví duchovia rozpráva príbeh o žene, ktorá vo svojom vnútri bojuje s duchmi minulosti a so stratou.

Strata blízkeho zanechá v duši človeka bolestivé stopy. Hlavná protagonistka stratila sestru, zavraždili ju. Je posadnutá hľadaním vraha, dôkladne sa pripravuje na chvíľu, že raz dostane možnosť konfrontovať sa s jeho bezcitnosťou. Carl, fotograf, ktorý bol hlavným podozrivým, spravil na mieste činu veľmi zvláštne fotografie. Je vrahom jej sestry alebo sa na mieste činu ocitol len náhodou, a preto mu vyšetrovatelia dali nálepku hlavného podozrivého, ktorý však bol nakoniec oslobodený?

Narušenie vzácneho puta medzi dvoma sestrami krutou vraždou otvára otázku, že vraha je potrebné potrestať a sestru pochovať tak, ako sa patrí, aby jej smrť bola zároveň smrťou duchov, ktorí sú v duši. Je možné nájsť skutočného vraha, odhaliť jeho najtemnejší motív vraždy a dovoliť si odpustiť mu? Táto kniha vám len veľmi jemným napätím bude postupne odhaľovať pravú tvár postáv a vykreslí ich dokonalý psychologický obraz.

Tajomná postava fotografa je len medzi dvoma svetmi: svetom vraha a neprávom obvineného. Žiadna neutrálna pôda, existujú len tieto dve možnosti, ako sa na jeho postavu môžeme pozerať. Je pravdou, že nájdenie vraha prinesie sestre vytúžený pocit pokoja a možnosť konečne sa odpútať od náročnej úlohy? Vie pravda oslobodiť duchov ľudskej duše?

Knihu by som rada odporučila všetkým čitateľom, ktorí majú v obľube bravúrne vykreslenú dušu so všetkými jej pocitmi a najmä temnými a neznámymi zákutiami. Naskytá sa mi otázka, kam by sme dokázali v hľadaní pravdy zájsť my sami, ak by nám niekto vzal najbližšiu osobu? Dostali by sa do našej duše duchovia, ktorých by sme dokázali umlčať len vytúženou pravdou, alebo by nás prenasledovali do konca života a boli by zároveň naším prekliatím? Aj na tieto otázky vám táto kniha plná tajomstiev odpovie.


Autor: Janka Nevoľníková
Zdroj obrázkov: Autor
  • Vydavateľstvo Lindeni
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: