Potulky nocou – Rotraut Susanne Bernerová

Potulky nocou – Rotraut Susanne Bernerová, Zelený kocúr 2016

Keď zapadne slnko za obzor a na oblohe zažiari mesiac a množstvo hviezd, obyvatelia miest a aj zvieratá sa pomaly ukladajú na spánok. Sú však aj takí, čo vyrážajú do noci z rôznych príčin. Ak by niekoho zaujímalo, čo zaujímavé ľudia a zvieratá v noci robia, môže si prečítať krásne ilustrovanú detskú knihu autorky Ratraut Susanne Bernerovej. Nie je však tradične zaplnená písmenkami, príbehy v nej tvoríte sami, a o to zaujímavejšia táto kniha je.

Ak chcete v deťoch prebudiť fantáziu, zlepšiť slovnú zásobu či pozorovacie schopnosti, bude táto kniha vaším obľúbeným spoločníkom. Ukrýva sa v nej totiž množstvo príbehov, len ich treba nájsť, poskladať, domyslieť a porozprávať. Všetko zostáva na vašej fantázii či fantázii dieťaťa. Spolu môžete po večeroch v perinách vymýšľať najrôznejšie príbehy o postavičkách v knihe. Striedajú sa v nej scenérie bytov, domov, objaví sa aj čerpacia stanica či autoservis, vlaková stanica i obchodné centrum. Ilustrácie ukazujú mnohé činnosti, ktoré sa v noci bežne robia, ale aj veci nevšedné či také, ktoré by sa vôbec robiť nemali. Takto sa dieťa učí aj rôzne zvyky a pravidlá, ktoré sú vďaka jednoduchým a výstižným obrázkom ľahko zapamätateľné. Objavujú sa tam aj milé a hodnoverné postavičky, ľahko opísateľné a blízke detskému vnímaniu sveta.

Knižka sa pýši tiež mnohými oceneniami. Publikácia Potulky nocou je z edície detských kníh s názvom Potulky, ktoré si získali u najmenších čitateľov veľkú obľubu. Rozdelené sú podľa ročných období. Zaujímavosťou je, že jednotlivé knihy na seba aj vzájomne nadväzujú postavami a miestami, takže príbehy prechádzajú z jednej knihy do druhej. Strany sú hrubé, takže im neuškodí ani časté listovanie.

Ak máte doma dieťa, ktoré sa ešte len zoznamuje s vecami a učí sa spájať slová do viet, potulky sú preň na začiatok výbornou voľbou. Či už sa rozhodnete pre Potulky jarou, letom, jeseňou, zimou či nevšedné a originálne Potulky nocou, verím, že sa stanú obľúbeným čítaním.


Autor: Sisa Ťapayová
Zdroj obrázkov: autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: