Rozhodnutie – Michaela Zamari

Rozhodnutie – Michaela Zamari, 2019

Rozhodnutie – Michaela Zamari, 2019

Mladá slovenská autorka sa nesie na tvorivej vlne. Jej štvrtá kniha, ktorá sa dostáva na pulty kníhkupectiev práve v týchto dňoch, vychádza len niekoľko mesiacov po románe Posledný džentlmen. Za dva roky je to už štvrtá kniha, ktorá ma našliapnuté kraľovať rebríčkom kúpy v slovenských kníhkupectvách.

Akčný dej románu zasadený do exotického prostredia je plný otázok a tajomstiev. Hlavná hrdinka, silná a ambiciózna Raven, sa stáva rukojemníčkou neznámeho Wyatta. Román je plný napätia, čitateľ túži poznať príčinu správania sa neznámeho, ktorý tvrdí, že ju chráni, ale pritom ju neskutočne obmedzuje a ubližuje jej. Ako všetky autorkine predchádzajúce diela aj toto obsahuje veľa erotických scén, ktorých zobrazenie patrí k silným stránkam jej kníh. Postupne sa dozvedáme celé tajomstvo a vysvetlenie toho, prečo sa Wyatt o Raven tak bojí. Hoci sa Wyatt dušoval, že Raven ochráni, zrazu odchádza. Tak isto ako jej brat, ktorý zrazu plánuje cestu do Austrálie. Zabudli na to, že Raven hrozí smrteľné nebezpečenstvo? Autorka si to všetko pripravila preto, aby došlo k stretu, rozuzleniu a happy endu. Pre niekoho bude možno nepochopiteľná silná príťažlivosť Raven a Wyatta. Sexovala by žena s neznámym chlapom, o ktorom by nič nevedela, po tom, ako jej obmedzí slobodu a zraní jej brata? A potom by ho ešte provokovala, hoci jej ide o život? A čo to maskovanie a špeciálne jednotky, v ktorých bratia pôsobia? Podá nám autorka vysvetlenie alebo nechá určité udalosti zahalené pod rúškom tajomstva?

Dej románu mi pripomína akčný americký film. Viem, že autorka chcela do románu dať všetko – lásku, erotiku, napätie, akciu a aj zahraničné prostredie –, no otázkou je, „či sa neodviazala“ až príliš. Mnohým čitateľkám sa takéto romány páčia, no ja aj pri príbehoch, ktoré sú iné, podvedome žiadam na všetko logické vysvetlenie a radšej čítam o tom, čo má nejaké reálne korene.

Napriek malej kritike nepochybujem, že Zamarin nový román bude opäť veľmi obľúbeným a čitateľky budú po ňom rady siahať. Je to možno aj preto, že autorka si urobila veľmi dobré meno pri predchádzajúcich knihách, ktoré boli taktiež veľmi populárne.


Autor: Jana Nemčeková
Zdroj obrázkov: Vinlit
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: