Spolu to zvládneme – Tip na knihu

Trnavskej autorke Miroslave Varáčkovej v týchto dňoch vychádza vo vydavateľstve CooBoo kniha Spolu to zvládneme, ktorou chce upriamiť pozornosť na potreby mládeže. Na príklade hlavnej postavy ukazuje, aké je neraz ťažké nájsť spoločnú reč s tínedžerom a čo pre dospievajúceho človeka znamená opora v rodine.

„Mladí túžia po sebarealizácií a voľnosti. Ak im v tom rodičia bránia a držia ich príliš nakrátko, môže to mať neželaný dopad na psychiku dospievajúceho i na jeho konanie.  Potreba pochopenia a prijatia je dôležitá nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Čo všetko sa môže stať, ak nie je naplnená, sa dočítate aj v tejto knihe,“ prezradila autorka o svojej novinke.

Tak ako v predchádzajúcich dielach sa autorka aj v tejto knižke sústreďuje na súčasnú mládež, jej problémy a okolie. Dospievajúcemu čitateľovi otvára oči a dospelým ponúka pohľad do sveta tínedžerov.

Tento rok si jedna z jej kníh vyslúžila pre vysokú obľubu u čitateľov najvyššie ocenenie, aké môže kniha pre mládež na Slovensku získať – Panta Rhei Awards v kategórii mládežnícka kniha roku 2017, čo svedčí nielen o aktuálnosti tém, ktorým sa autorka venuje.

Vydavateľstvo CooBoo v spoločnosti Albatros Media Slovakia sa špecializuje na vydávanie literatúry pre mladých dospelých, vo svojom portfóliu má najväčšie mená na poli slovenskej i svetovej literatúry.

Anotácia:

Dlho očakávaný nový román Miroslavy Varáčkovej, držiteľky Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu roku 2017!

Hudba, kapela, kamoši a husle. Timea vie, čo je pre ňu najdôležitejšie, vie, kam to chce v živote dotiahnuť. To by však nesmela mať despotických rodičov, ktorí – keby mohli – by jej najradšej na krk primontovali GPSko a na hlavu GoPro kameru, aby stále vedeli, kde je, s kým a čo robí. Príkazy a zákazy na Timeu nezaberajú. Úteky a polopravdy sú jej každodennou realitou. Keď sa jej podarí dostať na školský výlet do Berlína a tam na divokú párty, Timea konečne spadne z obláčika, na ktorom si vystavala svoj malý husľový zámok. Pochopí, že hoci má prísnych rodičov, chcú ju chrániť oveľa viac, ako jej mladšiu sestru. Svet skrýva mnohé nebezpečenstvá a mladé dievčatá predstavujú priľahkú korisť.

Napísanie tejto knihy z verejných zdrojov formou štipendia podporil Fond na podporu umenia.


Zdroj obrázkov:  Miroslava Varáčková
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: