Stretnutie – Gail McHughová

Stretnutie – Gail McHughová

Stretnutie – Gail McHughová, Ikar 2015

Predstaviteľky nežného pohlavia, pozor! Do pozornosti vám dávam ľúbostný príbeh, ktorého dej je utkaný z peripetií a sínusoíd lásky a sklamania, okorenený silnou dávkou vášne, túžby a nespútanosti! Kniha Stretnutie s výstižným podtitulom Jej myseľ neľútostne bojuje proti tomu, čo jej telo vie už dávno, prináša na takmer štyristo stranách obalených v zmyselnej obálke sladkú story o enormne silnej príťažlivosti medzi Emily a pánom Božským.

Keďže som už osobne „presladkostená“ všetkými ženskými románmi, ktoré knižný trh ponúka, prekvapením bola pre mňa práve táto kniha, prvotina autorky Gail McHughovej, poskytujúca zaujímavo napísané dielo s ľúbostnou zápletkou, vtipnými dialógmi a hlavne fascinujúco vykreslenými charaktermi hlavných postáv tak, že som si ich jednoducho zamilovala.

Dej je zasadený do New Yorku, kam sa čerstvá absolventka vysokej školy Emily presťahovala aj so svojím priateľom Dillonom, aby sa lepšie vyrovnala s náhlou matkinou smrťou. Pracujúc ako čašníčka pri náhodnom stretnutí spoznáva sexi Gavina, príťažlivého muža po každej stránke, kvôli ktorému sa zrazu ocitá medzi dvoma brehmi, topí sa v mori lží a nevie nájsť z nezávideniahodnej situácie východisko.

Samozrejme, je to typický americký trhák, ktorému aj na Slovensku prischla pečať Edícia svetový bestseller, no určite neočakávajte niečo mimoriadne, jednoducho sa vžite do postavy Emily a achkajte a ochkajte nad Gavinovým šarmom a zmyselnosťou spolu s ňou. V knihe je však mnoho gramatických i štylistických chýb, preto nad nimi vždy jedno oko zavrite a pokračujte v otáčaní strán ďalej. Nenechajte sa zmiasť chýbajúcimi úvodzovkami či preklepmi, bohužiaľ, zrejme pri vydávaní jazykovej redaktorke horelo za pätami.

Na odpoveď, kto Emily napokon zostane hriať v posteli, si budete musieť počkať do poslednej strany. A ak to ani vám nebude stačiť (lebo ani mne nie!), siahnite po pokračovaní knihy s názvom Pulz s podtitulom Viete, aké strašné je túžiť po niečom tak veľmi, že ste ochotní pre to zmeniť celý svoj život?

Gavin stopercentne počaruje aj vám! Každá žena by predsa chcela zažiť náhodné stretnutie s pánom Božským, ktorý nielenže vynikajúco vyzerá a poskytuje emočné útočisko v širokých pleciach s prenikavou vôňou kolínskej, ale je vždy oporou pre krehkú a hlavne zlomenú ženskú dušu a ochrancom počas všetkých strastiplných okamihov. Tak šup do knižnice a zažite to vaše S(s)tretnutie…


Autor: Daniela Lysá
Zdroj obrázkov: autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: