Vietnam/National Geographic – James Sullivan

Vietnam, National geographic

Vietnam/National Geographic – James Sullivan, Cpress 2017

Vietnam je rozmanitá krajina vinúca sa pozdĺž tichomorského pobrežia juhovýchodnej Ázie. Milovníkom cestovania a dobrodružstva ponúka nielen prírodné krásy, no aj bohaté kultúrne dedičstvo, preto môže byť pri krátkej návšteve náročné zostaviť plán cesty čo najefektívnejšie. A práve s tým určite pomôže sprievodca od National Geographic plný úchvatných fotiek Krisa LeBoutilliera. Čo tak na budúci rok vyskúšať namiesto preplneného Thajska túto rôznorodú krajinu?

Kniha je rozdelená na niekoľko častí. Prvá kapitola predstavuje v skratke rôzne alternatívy ciest po Vietname v závislosti od toho, ako dlho sa môžete zdržať. Ďalej nasledujú krátke dejiny a kultúra, tradície, zvyky ľudí či umenie. To najdôležitejšie, čo treba vedieť po príchode, je spísané na pár stranách výstižne, no pútavo a zaujímavo.

Nasledujúce kapitoly sú rozdelené podľa geografickej selekcie. Ako prvé je predstavené hlavné mesto Hanoj jeho koloniálnou architektúrou a prastarými tradíciami. Jedno z najviac fascinujúcich miest juhovýchodnej Ázie láka návštevníkov tisíc rokov starými chrámami, rušnou atmosférou, francúzskou koloniálnou štvrťou a množstvom jazier. A ak zatúžite pridať sa k miestnym ľuďom pri rannom cvičení taj-či, vďaka tejto knihe nájdete to správne miesto.

Na severe Vietnamu je okrem hlavného mesta ešte čo-to k videniu. Sprievodca National Geographic vám ukáže cestu k tajuplnej jaskyni Huong Tich, starobylému sídlu vietnamskej civilizácie či k vápencovým a žulovým horám, obývaným jednými z najpestrejšie odetých etnických menšín Ázie. Stredná časť Vietnamu sa zase pýši jaskyňami zapísanými v Zozname svetového dedičstva UNESCO, vápencovým krasom, architektúrou, starobylým prístavom a ruinami strateného kráľovstva.

Informácie o Ho Či Minovom meste na Juhu Vietnamu, o tom, ako sa tam dostať, ako tráviť čas a čo všetko vidieť, ale aj ďalšie praktické rady na cestu do tejto rôznorodej časti krajiny – tým všetkým vás prevedie plne farebný sprievodca od National Geographic. Predstavuje ideálnu voľbu aj v prípade, ak sa na dovolenku chystáte len s príručnou batožinou, pretože zaberie iba minimálne miesto. Navyše obsahuje aj ilustrácie a mapy, čo poslúži pre správnu orientáciu či výber ideálnej trasy. Knihe oproti konkurencii chýba viac informácií o menej turistických destináciách, avšak svoje mínusy vyrovnáva plusmi v podobe krásnych fotografií, čím vytvára lepšiu predstavu o daných miestach.


Autor: Sisa Ťapayová
Zdroj obrázkov: autor
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: