Yoga Girl: Moja cesta – Rachel Brathen

Yoga Girl: Moja cesta – Rachel Brathen, Motýľ 2016

Rachel Brathen je známa po celom svete ako učiteľka jogy. Rozhodla sa svoj príbeh rozpovedať ľuďom, ktorí taktiež milujú jogu ako ona alebo sa o ňu prinajmenšom zaujímajú. Ak rozmýšľate nad knihou s touto tematikou, rozhodne knihu Yoga Girl odporúčam.

Po tejto knihe som siahla z jednoduchého dôvodu. Chcela som si prečítať viac o precvičovaní, o rôznych spôsoboch, cvikoch či radách. Ako začiatočník som prirodzene hľadala zdroj informácií, ktorý by mi pomohol jogu lepšie zvládnuť. Po pár stranách som váhala, či som spravila dobre, že som siahla práve po tejto knihe, no potom som už neľutovala. Rachel v knihe opisuje svoj život, neľahké detstvo, sebadeštruktívne dospievanie a jej cestu k životu, aký žije dnes. Spočiatku sa mi zdalo, že nepotrebujem vedieť všetky tieto detaily, avšak po prečítaní knihy musím povedať, že práve táto časť môže byť veľmi prínosná ľuďom, ktorí sa stále hľadajú či blúdia v živote a snažia sa nájsť svoj „pevný bod“. Celý príbeh znie veľmi inšpiratívne a rozhodne nabudí človeka aspoň skúsiť jogu ako jednu z možností pre psychické a fyzické zdravie.

Kniha je doplnená o motivačné texty, ktoré by si podľa Rachel mal každý opakovať a nezabudnúť na ne. Neustále pripomína, aké je dôležité mať rád seba samého a na čo všetko by sme mali myslieť. Taktiež je kniha doplnená o pár chutných receptov, ktoré budú iste známe tým, ktorí sa stravujú podľa aktuálnych trendov v zdravom stravovaní.

Čo však bolo aspoň pre mňa veľmi dôležité, sú samotné fotky jednotlivých jogových zostáv. Pod každým obrázkom je popis a presné inštrukcie, ako sa do danej polohy dostať, a čo je najdôležitejšie, ako dýchať. Sústrediť sa na svoje dýchanie je pri joge totiž veľmi dôležité. Zostavy, ktoré sú v knihe nafotené, patria medzi tie najzákladnejšie, ktoré sa precvičujú. Myslím, že pre začiatočníkov teda ponúka dostačujúce množstvo informácií, aby sa mohli vrhnúť na jogu a zistiť, či je to pre nich to pravé orechové. Ak sa chcete ešte viac navnadiť na túto knihu plnú užitočných rád a inšpirácií, pozrite si aj instagram yoga_girl, na ktorom Rachel zdieľa s ľuďmi ďalšie fotky nielen jednotlivých cvikov. A aby som nezabudla, nedajte sa odradiť tým, že sa neviete hneď zohnúť ako Rachel, časom sa stuhnuté telo rozhýbe, veď ani Rím nebol postavený za jeden deň!


Autor: Silvia Ťapayová
Zdroj obrázkov: Vinlit, Motýľ
Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach: